0
سبد خرید شما خالیست!
چگونه کتاب خود را به چاپ برسانیم؟

1. تایپ دست نوشته های شما
2. نوشتن قطعات موسیقی در برنامه ی سیبلیوس به صورت pdf
3. ترکیب متن و قطعات و صفحه بندی
4. صفحه آرایی
5. طراحی جلد کتاب
6. اخذ مجوز های مربوطه از ارشاد

.

قبل از وارد شدن به جزییات بریم چندتا نمونه کار، از ما، ببینیم.

از اولین مرحله تا آخرین مرحله
نمونه کار تیم آی کمکی
نمونه کار تیم آی کمکی
نمونه کار از تیم آی کمکی

.

مرحله اول و دوم : نگارش کتاب

نگارش کتاب شامل انتخاب یک عنوان جذاب و تولید محتوای آن میباشد و به جرات میتوان گفت که مهمترین عامل موفقیت در فروش یک کتاب, نگارش مناسب کتاب است. بارزترین ویژگی یک نویسنده موفق و خوب, تفکر و شجاعت لازم برای آماده کردن محتوا و عنوان کتاب میباشد. لذا توصیه ما به شما این است که وقت و دقت کافی برای نگارش کتاب داشته باشید

.

مرحله سوم: صفحه بندی کتاب

صفحه بندی کتاب با توجه به موضوع و تعداد صفحات کتاب مشخص میگردد. در واقع منظور از صفحه بندی کتاب, انتخاب قطع یا همان سایز کتاب میباشد. در حال حاضر قطع های رحلی, وزیری, رقعی و جیبی, شایع ترین و رایج ترین قطع کتاب میباشد. صفحه بندی کتاب تاثیر بسزایی در فروش کتاب دارد. به همین دلیل توصیه میکنیم از تجربیات مشاوران چاپ روم جهت انتخاب نوع صفحه بندی کتاب استفاده کنید.

.

مرحله چهارم: اخذ مجوزهای چاپ دیجیتال کتاب

یکی دیگر از مراحل مهم در چاپ دیجیتال کتاب, گرفتن مجوزهای مربوط به این کار میباشد. در حال حاضر , برای چاپ کتاب به سه مجوز نیازمندیم تا پس از اخذ آنها, به سراغ چاپ صفحات و جلد کتاب برویم و بتوانیم کتاب های خودمان را در بازار عرضه کنیم.

شابک , یا همان شماره اختصاصی بین المللی کتاب میباشد که معمولا یک کد سیزده رقمی میباشد و توسط ناشران گرفته میشود. لازم به ذکر است که شابک برای هر کتاب منحصر به فرد است و در صورت چاپ مجدد کتاب تغییر نمیکند.

فیپا , فهرستی از اطلاعات کتاب میباشد که در ابتدای کتاب درج میشود. معمولا اطلاعاتی که در فیپا ذکر میشود شامل سرشناسه, نام و اطلاعات میباشد. پس از دریافت فیپا کتاب, شما باید نسخه چاپ شده کتاب خودتان را به وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران ارسال کنید و منتظر دریافت مجوز نهایی برای چاپ کتاب بمانید. معمولا چهارده روز زمان میبرد تا مجوز نهایی وزارت ارشاد برای شما صادر گردد. مجموعه چاپ روم با کادر مجرب و متخصص خود در حوزه نشر کتاب, آمادگی لازم برای مشاوره و دریافت مجوزهای ذکر شده در حوزه نشر و چاپ کتاب را دارد.

.

مرحله پنجم: چاپ دیجیتال کتاب

در صورت انجام تمام مراحل بالا, نوبت به چاپ دیجیتال کتاب میرسد. معمولا برای چاپ کتاب در تیراژ بالای هزار جلد, از چاپ افست و برای تیراژ زیر هزار جلد از چاپ دیجیتال استفاده میکنند.

. در پایان امیدواریم مطالب ذکر شده در مورد چاپ کتاب برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت هرگونه سوال در مورد چاپ کتاب با ما در تماس باشید. .

.

سوالات متدوال:

.

فرآیند چاپ کتاب چگونه است؟

هزینه چاپ کتاب برای هر کتابی متغیر است که بسته به نوع کتاب ، تیراژ کتاب ( تعداد کتابی که چاپ می‌کنید ) و خدماتی که برای آماده‌سازی کتاب انجام می‌شود محاسبه می‌گردد. برای اطلاع از هزینه چاپ کتاب خود، با ما در تماس باشید

.

در تعداد محدود هم کتاب چاپ می کنید؟

بله. چاپ کتاب از حداقل 10 جلد تا هر تیراژی که مؤلف درخواست دهد، فراهم است.

.

آیا می تونم برخی خدمات کتاب را خودم انجام بدم؟

بله، امکان‌پذیر است. شما می‌توانید به‌طور مثال خدمات تایپ ، سیبلیوس ( در صورت داشتن تخصص کافی ) و یا هر خدمت دیگر قبل از چاپ‌کتاب را ( به‌جز اخذ مجوز که باید توسط ناشر پیگیری شود ) خودتان انجام دهید و دیگر موارد را به ما بسپارید.

نظرات کاربران

پرفروش ترین ها

کارت های مخصوص هر قسمت را در این بخش پیدا کنید

فلش کارت اختصاصی پیانو

فلش کارت اختصاصی پیانو

120,000تومان 85,000تومان
فلش کارت عمومی کلید سل

فلش کارت عمومی کلید سل

95,000 تومان
ریکوردر قشنگم

ریکوردر قشنگم

100,000 تومان
فلش کارت ریتم مقدماتی

فلش کارت ریتم مقدماتی

148,000 تومان
صفحه ی کلید سل ( سایز آ4 )

صفحه ی کلید سل ( سایز آ4 )

78,000 تومان
فلش کارت نت خوانی بلز

فلش کارت نت خوانی بلز

95,000 تومان
فلوت ریکوردر ژرمن یاماها ژرمن  YRS-23G (اندونزی)

فلوت ریکوردر ژرمن یاماها ژرمن YRS-23G (اندونزی)

470,000 تومان
توپک نمدی رنگی ( رنگبندی بلز )

توپک نمدی رنگی ( رنگبندی بلز )

30,000تومان 24,000تومان
تئوری موسیقی با استاد آقاشاهی

تئوری موسیقی با استاد آقاشاهی

75,000 تومان
کتاب طبلک و بازی

کتاب طبلک و بازی

95,000 تومان